İnternet

İnternet hızları hakkında sık sorulan sorular

İster oyun oynayın, ister internetten yayın yapın, okulda veya evden çalışıyor olun, etkili bir internet planınız olduğundan emin olmak için bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.

Bir oyuncu, Netflix binger veya evden çalışan biriyseniz, Wi-Fi hızınızın önemli olduğunu bilirsiniz. Merak ediyor olabilirsiniz: çevrimiçi oyun için ne kadar internet hızına ihtiyacım var? Netflix için hangi internet hızına ihtiyacım var? Evden çalışmak için iyi bir internet hızı nedir?

Mevcut en yüksek internet hızları hakkında bilgi edinin ve çevrimiçi oyun, akış, birden çok cihaz ve diğer yaygın etkinlikler için en iyi hızlar için önerilere göz atın.

Genel ev internet hızı önerileri

Ne kadar hıza ihtiyacım var?

İyi internet hızları, interneti evde ne için kullandığınıza bağlıdır. Federal İletişim Komisyonu (FCC)  , birden çok internet kullanıcısı olan aileler veya sık çevrimiçi yayın akışı için 12-25 Mbps’lik internet hızlarını önermektedir  .

Hızlı internet hızı nedir?

FCC, 2015 yılından bu yana en az 25 Mbps indirme hızına ve en az 3 Mbps yükleme hızına sahip internet olarak geniş bant veya hızlı interneti tanımlamıştır  . En az 25 Mbps indirme hızları birçok ailenin ihtiyacını karşılar, ancak en  iyi indirme hızları ve  sizin için yükleme hızları , interneti evde nasıl kullandığınıza bağlıdır. Her gün internet hız testi TV akışımızı alan Allconnect okuyucularının% 90’ından fazlası ve günlük Ultra HD akışı% 25’ten fazlası, bu da onlara yüksek internet hızlarının 100 Mbps’ye yakın olduğu anlamına geliyor.

En hızlı ev internet hızı nedir?

Mevcut en hızlı ev internet hızı 2.000 Mbps veya 2 Gbps’dir ve  Xfinity  tarafından belirli alanlarda sunulmaktadır.

Mevcut internet hızınızı nasıl anlıyorsunuz?

Ev Wi-Fi ağınıza bağlı bir bilgisayarda hız testi yaparak mevcut internet hızınızı ölçebilirsiniz. İnternet hız testlerinin çoğu size ping sürenizi de söyler ve bağlantınızın yükleme ve indirme hızlarını farklılaştırır.

Akış için önerilen internet hızları

Genel olarak, çoğu videoyu standart tanımlı olarak izlemek için en az 3 Mbps’lik internet hızlarına ihtiyacınız olacak. Bilgisayarınızda veya Ultra HD özellikli cihazlarda 4K video akışı için en az 25 Mbps’ye ihtiyacınız vardır. Bazı akış hizmetleri, minimum 40 Mbps hız öneren Fubo TV gibi daha yüksek hızlar  önerir.

İçin Netflix , diğer taraftan,  Akış için tavsiye edilen minimum internet hızı  3 Mbps, ancak önerilen hızları görüntülemeye istediğiniz kaliteye göre değişir.

  • To standart tanımı video akışı, en az 3 Mbps önerilir.
  • Videoları HD olarak izlemek için en az 5 Mbps önerilir.
  • Videoları HDR veya 4K olarak izlemek için en az 25 Mbps önerilir.

Buna karşılık, en iyi video kalitesi için Hulu, isteğe bağlı izleme için 3 Mbps ve Canlı TV izleme için 8 Mbps önerir .

AT&T TV ile canlı TV akışı için, minimum 2,5 Mbps internet hızı isteyeceksiniz, ancak cihazınıza bağlı olarak daha yüksek hızlar düşünebilirsiniz. AT&T TV’ye göre :

  • Videoları evde HD olarak izlemek için cihaz başına 8.0 Mbps önerilir
  • Veri kullanan bir mobil cihazda akış yapmak için, standart tanımlı akış için 150 Kbps ila 2.5 Mbps önerilir ve yüksek tanımlı akış için 2,5 ila 7,5 Mbps en iyisidir

YouTube TV, minimum 3 Mbps’lik bir internet hızı önerir, ancak ne kadar hıza ihtiyacınız olduğunu, video kalitesine göre değişebileceğini tavsiye eder.

  • Videoları standart tanımlı olarak izlemek için en az 3 Mbps önerilir.
  • Bir cihazda HD olarak video akışı yapmak için en az 7 Mbp önerilir.
  • Videoyu birden fazla cihazda HD olarak izlemek için en az 13 Mbps önerilir.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu