«

Weibo üzerinden bugün yapılan sızıntıyla birlikte Mi Max 4 ve Mi Max 4 Pro ‘nun birçok özelliği ortaya çıktı.

Hepimizin bildiği gibi Xiaomi fiyat performans olarak çok üst düzey işlere imza atmış büyük bir firma. Düşük kar marjları sayesinde oldukça başarılı olan cihazları uygun fiyatıyla tüketicilerle buluşturuyorlar. Son dönemlerde bütün büyük şirketlerin ürettiği telefonlara kafa tutan cihazlar üretmeyi başarıyorlar. Bu durum onların hızla büyüp sektörde sağlam bir yere sahip olmasını sağladı. Şu an ne zaman Xiaomi cephesinden yeni bir cihaz haberi alsak merakla gelecek cihazı bekliyoruz.

Gelen yeni haberler orta segment telefonları olacak olan Mi Max 4 ve Mi Max 4 Pro tarafından geldi. Weibo üzerinden edindiğimiz bu sızıntılara göre Mi Max 4 7.2 inç Full HD+ bir ekranla birlikte gelecek. Yine her iki telefında da oldukça ince ekran çerçeveleri mevcut olacak. Mi Max 4 Snapdragon 660 işlemciye, 4/6/8 GB ram ve 64/128 GB hafıza seçeneklerine sahip olacak. Kamera tarafında ise bizi 48 Megapiksellik bir kamera karşılıyor. Bu kamerada Samsung GM1 sensörü kullanılacak. 5800 mAh gibi oldukça büyük bir batarya kapasitesine sahip olacak telefonun başlangıç fiyatı 240$ olacak gibi gözüküyor.

Xiaomi Mi Max 4 Pro’nun Özellikleri

Mi Max 4 Pro tarafına bakacak olursak Snapdragon 675 işlemciye sahip olduğunu görebiliriz. Bu işlemci yapay zekası ve üst seviye özellikleriyle dikkat çekiyor. 6/8 GB ram ve 64/128 GB depolama seçeneklerine sahip olacak bu cihaz, 48 MP’lik arka kamera ile geliyor. Bu kamerada ise sensör olarak Sony’nin IMX586 kullanılıyor. Bununla birlikte pro olmayan modelinden farklı olarak 20 MP değerinde ikincil bir arka kameraya sahip. Çift kamerasına ve devasa ekranına bakacak olursak orta segment kullanıcılarına üst düzey bir deneyim yaşatacak gibi gözüküyor. Özellikle işlemcisine ve ram seçeneklerine de bakarak bunu rahatlıkla söylemek mümkün.

Mi Max 4 Pro’nun fiyatı hakkında kesin bir bilgi şu an için mevcut değil. Fakat şirkete olan yakınlığı ile bilinen birkaç isim tarafından gelen söylentilere göre 350-400$ arasında bir fiyat etiketine sahip olacakmış gibi gözüküyor.

Bir Cevap Yaz

Batuhan ARI Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *